MISTRZ FLORYSTYKI

O STUDIUM 

Studium Mistrz Florystyki to wyjątkowy kierunek dla tych, których nie satysfakcjonuje oferta szeroko rozumianych szkoleń, warsztatów i treningów. Jest adresowane do wykształconych florystów lub tych, którzy mają bardzo duże praktyczne doświadczenie w pracy z roślinami. Przyszli Mistrzowie swoje zawodowe kompetencje poszerzą o unikalną wiedzę z zakresu szeroko pojętej florystyki oraz sztuki użytkowej. To zajęcia dla tych, którzy chcą osiągnąć mistrzowski stopień współpracy z roślinami w oparciu o wiedzę z zakresu przedsiębiorczości oraz rozwoju osobistego. Największym atutem Studium Floral Academy jest wizjonerskie podejście do florystyki - rzemiosła, które odpowiednio pielęgnowane i wyuczone może przerodzić się w osobisty i biznesowy sukces. 

 

"Mistrz Florystyki to osoba kreatywna i nieustannie otwarta na zmiany. W naszym elitarnym programie nauki na co dzień dbam o silny rozwój każdego z moich Studentów, jednocześnie szanując ich potrzeby, umiejętności i indywidualizm.

Z doświadczenia wiem, że Mistrz zawsze stara się być o krok przed innymi, jednocześnie powinien mieć w sobie duży zapas szacunku oraz pokory w obliczu natury i ludzi. Posiada wyczucie stylu, swobodnie poruszając się w każdej florystycznej koncepcji. Na co dzień - czuje i rozumie zaawansowane metody pracy florystycznej. To osoba wrażliwa na piękno a przede wszystkim świadoma swoich umiejętności rzemieślniczych i własnych potrzeb, pielęgnujących prawdziwą pasję.
Takiego Mistrza życzę Wam i na takiego Mistrza serdecznie zapraszam! Wspólnie zadbamy o Was mistrzowski rozwój!" Piotr Sekunda  

 

Nauka zaawanosowanej florystyki we Floral Academy to innowacyjna metodologia nauczania i mistrzowski program:

 • Jedyna szkoła florystyczna w Polsce oparta na mistrzowskim rzemiośle Piotra Sekundy;
 • Praktyczne warsztaty wykorzystujące autorskie konstrukcje, materiały i techniki, dotąd nigdy nie wykorzystywane w polskiej florystyce;
 • Program nauki silnie uwzględniający indywidualizm każdego Studenta;
 • 5 szkoleń Seminar Class w pakiecie - dla inspiracji i utrwalania wiedzy;
 • Silny nacisk na wiedzę praktyczną, florystyczne rzemiosło i projektowanie funkcjonalnej florystyki;
 • Jedyna szkoła florystyczna w Polsce edukująca w technikach konstrukcji z drutu aluminiowego;
 • Przygotowanie do florystycznych konkursów i naucznia florystyki przez Studentów;
 • Najnowocześniejszy kampus florystyczny w Polsce.

Efektem są unikalne umiejętności i kompetencje, które zawsze są skoncentrowane wokół rzemieślniczej pracy z roślinami, materiałami technicznymi i konstrukcyjnymi. Dzięki temu nasi absolwenci szybko rozwijają swoje florystyczne potrzeby, pielęgnują pracę w indywidualnej a nie narzuconej estetyce i potrafią szukać i zrozumieć potrzeby klientów.

 

PROGRAM

Program obejmuje 10 zjazdów, czyli 240 godzin dydaktycznych (8 miesięcy), na które składa się 8 zjazdów z warsztatami praktycznymi /w tym 1 zjazd wyjazdowy/, 2 zjazdy teoretyczne z aktywnymi zawodowo specjalistami oraz 5 szkoleń Seminar Class.

Tematyka 8 zjazdów praktycznychnasadzenia, duże wiosenne formy, bukiety ślubne, biżuteria floralna, floralne dekoracje głowy, stylizacje ślubne, zasady budowania kompozycji i scenografii przestrzennych, rysunek zawodowy, bukiety okolicznościowe, bukiety na konstrukcjach, projektowanie i tworzenie naczyń, kompozycje w naczyniach, stylizacje eventowe, florystyka funeralna, wieńce, konsultacje praktyczne do egzaminów.

Tematyka 2 zjazdów teoretycznychmateriałoznastwo, teoria florystyki, teoria roślin oraz pielęgnacja, marketing i rozwój biznesu.

Tematyka 5 Seminar Classterminy oraz tematykę wybierają Studenci. 

 

ADRESACI

Adresatami są osoby, które chciałyby rozwijać swoją florystyczne umiejętności pod mistrzowską opieką Piotra Sekundy. Studium kierujemy m.in. do:

 • obecnych pracowników i właścicieli kwiaciarni oraz pracowni florystycznych;
 • organizatorów wydarzeń florystycznych oraz konsultantów ślubnych;
 • dekoratorów i architektów wnętrz;
 • pracowników instytucji edukacyjnych oraz nauczycieli florystyki;

 

ORGANIZACJA ZAJĘĆ I OPŁATY

Studium Florysta to 10 zjazdów, trwających od niedzieli do wtorku w godzinach 9:00-17:00. 
Studium rozpoczyna się w lutym 2019 roku i kończy egzaminem końcowym zaplanowanym w październiku 2019 roku.
Cena każdego z 10 zjazdów wynosi 1390 pln brutto i obejmuje materiały florystyczne, techniczne oraz narzędzia.
Opłata wpisowa wynosi 290 pln brutto. Faktury za każdy ze zjazdów wystawione zostaną w ciagu 3 dni po zakończeniu spotkania.

 

TERMINY ZJAZDÓW

Z1 | 24-26 lutego 2019; Z2 | 24-26 marca 2019;
Z3 | 14-16 kwietnia 2019; Z4 | 12-14 maja 2019;
Z5 | 2-4 czerwca 2019; Z6 | 7-9 lipca 2019; 
​Z7 | 28-30 lipca 2019; Z8 | 11-13 sierpnia 2019;
Z9 | 1-3 września 2019; Z10 | 6-8 października.

 

KADRA

Autorem koncepcji Studium Mistrz Florystyki jest Piotr Sekunda, który jest trenerem podczas większości spotkań warsztatowych. Piotra Sekundę będą dodatkowo wspierać Mistrzowie Florytyki, specjaliści i eksperci branżowi na stałę związani z florystyczną edukacją we Floral Academy.

 

REKRUTACJA

Aby rozpocząć naukę w Studium Mistrz Florystyki, zapisz się na rozmowę, podczas której zaprezentujesz 5 zdjęć kompozycji florystycznych, własnego autorstwa oraz przedstawisz swoje florystyczne doświadczenie. Opłatę wpisową w wysokości 290 pln wpłać na nasze konto w ciągu 5 dni od momentu zapisu. 
O terminie rozmowy poinformujemy Cię w ciągu 14 dni od daty wpłynięcia opłaty wpisowej. Podczas indywidualnego spotkania z Piotrem Sekundą przygotujesz również kompozycję z materiałów dostępnych w naszym kampusie.
O wyniku rozmowy zostaniesz poinformowany tego samego dnia.

 

LICZBA MIEJSC

Liczba miejsc jest ograniczona, w Studium maksymalnie może uczestniczyć 12 osób. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
II etap naboru prowadzony jest do 31 grudnia 2018 roku. W przypadku nie zgłoszenia się wystarczającej grupy uczestników, nabór będzie przedłużony.

 

DOKUMENT UKOŃCZENIA STUDIUM

Studenci zakończeniu Studium oraz pozytywnej ocenie egzaminacyjnej otrzymują Dyplom Floral Academy oraz państwowy dyplom z tytułem zawodowym Mistrz Florystyki.

Egzaminy końcowe odbędą się w październiku w ciągu 1 dnia. Połączyliśmy egzamin wewnętrzny, podczas którego prace oceniane są wg punktacji Florint wraz z egzaminem państwowym w Okręgowej Izbie Rzemiślniczej. Studenci we własnym zakresie pokrywają koszty egzaminów /około 700 pln/ wraz z niezbędnymi materiałami technicznymi i florystycznymi /koszty są zależne od wykorzystanych materiałów/.

Z ważnych przyczyn Studium Floral Academy może dokonać zmian w programie i kadrze studiów.

 

WYMAGANIA

Warunki uczestnictwa w Studium Mistrz Florystyki oraz przystąpienia do państwowego egzaminu mistrzowskiego znajdziesz TU.

 
 
 

podaj email:

lub/i telefon