MISTRZ FLORYSTYKI

O STUDIUM 

Studium Mistrz Florystyki to wyjątkowy kierunek dla tych, których nie satysfakcjonuje oferta szeroko rozumianych szkoleń, warsztatów i treningów. Jest adresowane do wykształconych florystów lub tych, którzy mają bardzo duże praktyczne doświadczenie w pracy z roślinami. Przyszli Mistrzowie swoje zawodowe kompetencje poszerzą o unikalną wiedzę z zakresu szeroko pojętej florystyki oraz sztuki użytkowej. To zajęcia dla tych, którzy chcą osiągnąć mistrzowski stopień współpracy z roślinami w oparciu o wiedzę z zakresu przedsiębiorczości oraz rozwoju osobistego. Największym atutem Studium Floral Academy jest wizjonerskie podejście do florystyki - rzemiosła, które odpowiednio pielęgnowane i wyuczone może przerodzić się w osobisty i biznesowy sukces. 

 

"Mistrz Florystyki to osoba kreatywna i nieustannie otwarta na zmiany. W naszym elitarnym programie nauki na co dzień dbam o silny rozwój każdego z moich Studentów, jednocześnie szanując ich potrzeby, umiejętności i indywidualizm.

Z doświadczenia wiem, że Mistrz zawsze stara się być o krok przed innymi, jednocześnie powinien mieć w sobie duży zapas szacunku oraz pokory w obliczu natury i ludzi. Posiada wyczucie stylu, swobodnie poruszając się w każdej florystycznej koncepcji. Na co dzień - czuje i rozumie zaawansowane metody pracy florystycznej. To osoba wrażliwa na piękno a przede wszystkim świadoma swoich umiejętności rzemieślniczych i własnych potrzeb, pielęgnujących prawdziwą pasję.
Takiego Mistrza życzę Wam i na takiego Mistrza serdecznie zapraszam! Wspólnie zadbamy o Was mistrzowski rozwój!" Piotr Sekunda  

 

Nauka zaawanosowanej florystyki we Floral Academy to innowacyjna metodologia nauczania i mistrzowski program:

 • Jedyna szkoła florystyczna w Polsce oparta na mistrzowskim rzemiośle Piotra Sekundy;
 • Praktyczne warsztaty wykorzystujące autorskie konstrukcje, materiały i techniki, dotąd nigdy nie wykorzystywane w polskiej florystyce;
 • Program nauki silnie uwzględniający indywidualizm każdego Studenta;
 • 5 szkoleń Seminar Class w pakiecie - dla inspiracji i utrwalania wiedzy;
 • Silny nacisk na wiedzę praktyczną, florystyczne rzemiosło i projektowanie funkcjonalnej florystyki;
 • Jedyna szkoła florystyczna w Polsce edukująca w technikach konstrukcji z drutu aluminiowego;
 • Przygotowanie do florystycznych konkursów i naucznia florystyki przez Studentów;
 • Najnowocześniejszy kampus florystyczny w Polsce.

Efektem są unikalne umiejętności i kompetencje, które zawsze są skoncentrowane wokół rzemieślniczej pracy z roślinami, materiałami technicznymi i konstrukcyjnymi. Dzięki temu nasi absolwenci szybko rozwijają swoje florystyczne potrzeby, pielęgnują pracę w indywidualnej a nie narzuconej estetyce i potrafią szukać i zrozumieć potrzeby klientów.

 

PROGRAM

Program obejmuje 10 zjazdów, czyli 240 godzin dydaktycznych (8 miesięcy), na które składa się 8 zjazdów z warsztatami praktycznymi /w tym 1 zjazd wyjazdowy/, 2 zjazdy teoretyczne z aktywnymi zawodowo specjalistami oraz 5 szkoleń Seminar Class.

Tematyka 8 zjazdów praktycznychnasadzenia, duże wiosenne formy, bukiety ślubne, biżuteria floralna, floralne dekoracje głowy, stylizacje ślubne, zasady budowania kompozycji i scenografii przestrzennych, rysunek zawodowy, bukiety okolicznościowe, bukiety na konstrukcjach, projektowanie i tworzenie naczyń, kompozycje w naczyniach, stylizacje eventowe, florystyka funeralna, wieńce, konsultacje praktyczne do egzaminów.

Tematyka 2 zjazdów teoretycznychmateriałoznastwo, teoria florystyki, teoria roślin oraz pielęgnacja, marketing i rozwój biznesu.

Tematyka 5 Seminar Classterminy oraz tematykę wybierają Studenci. 

 

ADRESACI

Adresatami są osoby, które chciałyby rozwijać swoją florystyczne umiejętności pod mistrzowską opieką Piotra Sekundy. Studium kierujemy m.in. do:

 • obecnych pracowników i właścicieli kwiaciarni oraz pracowni florystycznych;
 • organizatorów wydarzeń florystycznych oraz konsultantów ślubnych;
 • dekoratorów i architektów wnętrz;
 • pracowników instytucji edukacyjnych oraz nauczycieli florystyki;

 

ORGANIZACJA ZAJĘĆ I OPŁATY

Studium Florysta to 10 zjazdów, trwających od niedzieli do wtorku w godzinach 9:00-17:00. 
Studium rozpoczyna się w lutym 2019 roku i kończy egzaminem końcowym zaplanowanym w październiku 2019 roku.
Cena każdego z 10 zjazdów wynosi 1390 pln brutto i obejmuje materiały florystyczne, techniczne oraz narzędzia.
Opłata wpisowa wynosi 290 pln brutto. Faktury za każdy ze zjazdów wystawione zostaną w ciagu 3 dni po zakończeniu spotkania.

 

TERMINY ZJAZDÓW

Z1 | 24-26 lutego 2019; Z2 | 24-26 marca 2019;
Z3 | 14-16 kwietnia 2019; Z4 | 12-14 maja 2019;
Z5 | 2-4 czerwca 2019; Z6 | 7-9 lipca 2019; 
​Z7 | 28-30 lipca 2019; Z8 | 11-13 sierpnia 2019;
Z9 | 1-3 września 2019; Z10 | 6-8 października.

 

KADRA

Autorem koncepcji Studium Mistrz Florystyki jest Piotr Sekunda, który jest trenerem podczas większości spotkań warsztatowych. Piotra Sekundę będą dodatkowo wspierać Mistrzowie Florytyki, specjaliści i eksperci branżowi na stałę związani z florystyczną edukacją we Floral Academy.

 

REKRUTACJA

Aby rozpocząć naukę w Studium Mistrz Florystyki, zapisz się na rozmowę, podczas której zaprezentujesz 5 zdjęć kompozycji florystycznych, własnego autorstwa oraz przedstawisz swoje florystyczne doświadczenie. Opłatę wpisową w wysokości 290 pln wpłać na nasze konto w ciągu 5 dni od momentu zapisu. 
O terminie rozmowy poinformujemy Cię w ciągu 14 dni od daty wpłynięcia opłaty wpisowej. Podczas indywidualnego spotkania z Piotrem Sekundą przygotujesz również kompozycję z materiałów dostępnych w naszym kampusie.
O wyniku rozmowy zostaniesz poinformowany tego samego dnia.

 

LICZBA MIEJSC

Liczba miejsc jest ograniczona, w Studium maksymalnie może uczestniczyć 12 osób. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
II etap naboru prowadzony jest do 17 lutego 2019 roku.

 

DOKUMENT UKOŃCZENIA STUDIUM

Studenci zakończeniu Studium oraz pozytywnej ocenie egzaminacyjnej otrzymują Dyplom Floral Academy oraz państwowy dyplom z tytułem zawodowym Mistrz Florystyki.

Egzaminy końcowe odbędą się w październiku w ciągu 1 dnia. Połączyliśmy egzamin wewnętrzny, podczas którego prace oceniane są wg punktacji Florint wraz z egzaminem państwowym w Okręgowej Izbie Rzemiślniczej. Studenci we własnym zakresie pokrywają koszty egzaminów /około 700 pln/ wraz z niezbędnymi materiałami technicznymi i florystycznymi /koszty są zależne od wykorzystanych materiałów/.

Z ważnych przyczyn Studium Floral Academy może dokonać zmian w programie i kadrze studiów.

 

WYMAGANIA

Warunki uczestnictwa w Studium Mistrz Florystyki oraz przystąpienia do państwowego egzaminu mistrzowskiego znajdziesz TU.

 
 
 

podaj email:

lub/i telefon